ששת הדרכים שלא הכרת לישון כמו תינוק.קמת בבוקר, בקושי הצלחת לפתוח את העיניים. אוף , מתחיל עוד יום ואתה כל כך עייף. זה מרגיש כאילו המשכת את אתמול. איך זה יכול להיות שקמת עייף כמו שהרגשת כשהלכת לישון?

חיי היום יום דורשים מאתנו את המקסימום והרבה פעמים מגיעים לשינה מותשים פיזית או נפשית. הבעיה העיקרית היא שלעיתים רבות גם השינה שלנו רדופה ולכן למחרת נתחיל יום חדש/ישן ונרגיש כאילו לא נחנו.

מטרת המאמר ללמד אותך כמה דברים שלא ידעת על שינה ועל כניסה יותר נכונה למצב שינה כדי שגם אתה תוכל לישון כמו תינוק.

דרך ראשונה: הפחתת עומסים מחשבתיים.

לעיתים רבות אנו מוצאים את עצמנו עוסקים בהמון משימות. חלק גדול מן המשימות מיועדות למחר, לשבוע הקרוב  ואפילו לטווח רחוק יותר. המשימות הן חשובות, מטרידות וחייבים לבצע אותן ולכן חשוב לנו לזכור אותן. המח שלנו מקצה משאבים לכל משימה שנתתם לו, אם אתם זוכרים בו זמנית יותר מדי משימות אתם מכבידים ומעייפים את עצמכם.

הרבה יותר פשוט להשתמש ברישום משימות. תניחו דף ותרשמו בו את כל מה שצריך לזכור למחר ותניחו אותו לידכם. למחרת בבוקר הוא יהיה שם, מסודר ומדויק. המח שלכם יהיה יותר נקי מכיוון שחסכתם ממנו עבודה מיותרת וכך תפחיתו חלץ שמא חס וחלילה שכחתם משהו.

דרך שניה: לא להתיש את עצמנו.

הרבה יותר קל להיכנס לשינה כשאנחנו לא מותשים לחלוטין. אם משכת מעבר לנקודה בה הגוף אותת לך שאתה זקוק למנוחה, יהיה לך קשה יותר להיכנס לשינה. ברגע שדחית את הצורך הפעלת מנגנון פיצוי טבעי שמעורר אותך. כשהוא פעיל קשה לך יותר לישון.

דרך שלישית: הפחתת גירויים חיצוניים והורדת הילוך.

אם אנו יוצרים מצב של ערות מוגברת, עם ע"י עבודה בריכוז גבוה, אם ע"י גירויים לטלוויזיה ומשחקי מחשב למיניהם ( כן, גם הסמארטפון נחשב ) יהיה לנו קשה יותר להיכנס למצב של שינה. הפחתת כמות הקפאין כמה שעות לפני השינה גם תעזור באותה צורה כמובן.

הספורטאים מבניכם מכירים את התופעה של חזרה מאימון מצוין שבו הרגשתם טוב ועד כמה קשה ללכת לישון בדיוק אחרי, הגוף פשוט לא מוכן לכך.

אחת הדרכים שניתן להתחיל ליצור שינוי ולהכין את הגוף שלנו לשינה הוא להיעזר בנשימות. נשימה רגועה בקצב איטי תתחיל את הורדת ההילוך המתבקשת לקראת השינה. נשימות איטיות ועמוקות, תקחו אויר לאט, החזיקו אותו במשך 3 שניות ושחררו באיטיות ובקול נשיפה. בצעו נשימות אלו במשך 2 דקות.

דרך שניה ליצור את הפחתת הפעילות היא בנוסף לנשימות להתחיל לדמיין משהו רגוע. טיול לאורך חוף הים, תנומה תחת עץ או כל דבר שנעים לכם. הפעלת תהליך הדמיון מרידה את תדר פעילות המח שלכם, אתם יורדים מקצב מהיר לקצב ביניים שמקרב אתכם לשינה.

דרך רביעית: שימוש במחוללי תדרים, מכונות תדרים.

בעידן הסמארטפונים והאפליקציות כל אחד יכול להוריד בחינם תוכנה המשמיעה תדרים ( מקצבים ) חלקם בתוספת מוזיקה. בתוך האפליקציות תמצאו מספר אופציות לבחירה: ריכוז מוגבר, שינה קצרה, שנת לילה ועוד.

התהליך שנוצר בהשמעת התדרים הוא שהמח שלנו מתאים את עצמו לתדר. בצורה זו ניתן ללוות את תהליך הכניסה לשינה וכן תהליכים נוספים בצורה פשוטה מאוד. בד"כ מומלץ לשמוע את התדרים עם אזניות אך ניתן להניח גם על ארונית הלילה.

אתם למעשה בצורה זו מניחים לתהליך להיות מכוון על פי הקצב של המכונה וכך תחוו כניסה מאוד ברורה לקצב פנימי שמרדים אתכם.

דרך חמישית: אלטרנטיבות לספירת כבשים.

פעם היו אומרים לספור כבשים, אם אתם אוהבים את גישת לשעמם את עצמכם עד שינה זו אפשרות אך ניתן לשפר. נסו לדמיין אחו ובו גדר. שמו לב לרוח הנעימה ולשקט, שימו לב לכבשים המקפצות ועוברות מעל הגדר. סיפרו את הכבשים מ10 ומטה, 9 , 8 , 7 ,… הכבשה ה 0 כבר תכניס אתכם לשינה.

הרשו לעצמכם לחשוב על כמה דברים טובים שאתם רוצים שיקרו מחר ( לא יותר מ5 כדי לא להעמיס ), הרשו לעצמכם לדמיין את התמונה שלהם מתרחשים בצורה טבעית וללא תקלות. אל תתפלאו לגלות שהדברים האלו יתחילו להתרחש בתדירות יותר ויותר גבוהה.

דרך שישית: לבקש מעצמכם את מה שאתם רוצים.

לקראת השינה נוצר חלון הזדמנויות מאוד מעניין. אתם כבר כמעט רדומים, אתם די רגועים ומורידים הילוך. הליך המחשבה שלכם פחות ביקורתי ונוצר פתח לבקש דברים מתת המודע שלכם בלי שתפריעו לעצמכם.

נסו לבקש מעצמכם לישון טוב יותר ולקום מלאי אנרגיה לקראת היום החדש.

הניסוח הוא: " איך זה שקמתי מחר בבוקר לאחר שנת לילה עמוקה, נמרץ ועירנו לקראת יום חדש".

ניתן לבקש מעצמכם הרבה דברים, הרבה שאלות יכולות להיפתר תוך כדי שינה, אם רק נדע איך לשאול אותן.

כללי הניסוח הם :

  • לבקש מה שאתם רוצים ללא מילות שלילה – מה שבאמת רוצים.
  • לדמות את המצב אותו אתם רוצים כאילו הוא כבר קורה.
  • לנסח בקצרה ובפשטות למניעת בלבול.
  • לבחור כל פעם דבר או שניים כדי לא להעמיס.

חלומות נעימים… על….

 

רוצה לקבל עדכון כאשר יוצא מאמר חדש?

 

 


אודות אייל רחוביצקי

שלום, שמי אייל רחוביצקי, אני מרצה ומאמן בתחומי מכירות, תקשורת עסקית, תהליכי השפעה ושכנוע והתפתחות אישית ומוסמך כ: NLP Trainer & Master Practitioner במשך שנים רבות עסקתי במכירות, יועץ וניהול במגון משרות. אם מעניין אותך לדעת כיצד לקרוא אנשים בצורה עמוקה, ליצור תקשורת פתוחה וחיובית במהירות ולדעת להעביר מסרים ברורים כך שיבינו בדיוק את המסר. תתקשר יש לנו על מה לדבר 054-7405313

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *