האם הדשא של השכן באמת ירוק יותר?


פעמים רבות חוזרת ועולה שאלה מעניינת , איך זה שאני תמיד רואה מה יותר טוב אצל השכן ?

זו שאלה מאוד מעניינת  שחוזרת על עצמה עם אנשים רבים איתם אני משוחח. סוגיה בה גם אני מוצא את עצמי מתחבט.

ילדם קטנים תמיד משווים את משחקי הגולות, אח"כ את קלפי הספורט, כשגדלים משווים מי הראשון שהוציא רישיון נהיגה ואח"כ מי הראשון שקנה רכב. אנחנו רגילים להשוות את עצמנו לסביבה הקרובה שלנו ולחפש את מה שחסר.

מאוד קל לבוא ולבדוק מה עוד אני יכול להשיג, כי תמיד מה שאין הוא הנוצץ ביותר. תמיד מפתיע מחדש שילדים קטנים נורא מתלהבים מצעצועים חדשים ולא משנה מה המחיר שלהם. אנחנו כהורים רוצים לתת להם את הכי טוב ולעיתים גם מוכנים לשלם די הרבה כדי שהמתוקים יהיו מרוצים.

מה יקרה כשבכל זאת נסכים ונקנה את הצעצוע?

לפעמים יש צעצוע יקר יותר, כזה שאיננו רוצים לרכוש בשל העלות או כי הצעצוע אינו חינוכי, מה שיקרה אז הוא שהילד יעשה שמיניות באוויר וימציא מיני המצאות תוך הסבר שהוא חייב את המשחק. ככל שנתעקש כך הצעצוע  יקסום יותר, הבלתי מושג הופך להיות מושא התאווה באופן טבעי.

בדרך כלל (ואת זה כבר ראיתי בעבר) הצעצוע יספק דקות ספורות של עונג צרוף שהופך לעניין מוגבל ולבסוף יהיה זה הצעצוע הנוסף שנוציא לרבע שעה פעם בחצי שנה.

לבן שלי קנינו לפני שנה XBOX , היה מסע שלם של חיפושים בהם בדקתי את  כל האפשרויות, בחנתי משחקים ועלויות ולקחתי את הבן להתנסות בכמה סוגים של קונסולות משחקים. כמובן שבחרנו את הטוב והיקר ביותר מתוך ציפייה שהמכשיר יספק שעות של הנאה. זה מה שקרה למשך זמן קצר.

 אגלה לכם מתי המכשיר חוזר לגדולתו: בכל פעם שמגיע חבר שלו אין. פתאום כל הסלון מתפנה מרהיטים והילדים קופצים ומנצלים 100% מיכולות המשחק. אח"כ מסדרים ומחזירים למקום למשך כמה שבועות עד שיבוא חבר אחר(שגם לו אין).

שלושה גברים בוגרים יושבים בפאב. הראשון עו"ד מצליח שעובד קשה מאוד ומרוויח טוב, השני שכיר בחברה ממשלתית עם יציבות ובטחון תעסוקתי ואפשרות לפנסיה מוקדמת, השלישי לא התחתן, קופץ מפרויקט לפרויקט בארץ ובחול ומספר סיפורי הרפתקאות.

עו"ד ירגיש שחסרה לו קצת יציבות ואולי התקווה לצאת מוקדם לפנסיה או אפילו להגיע הביתה בחמש, השכיר ירגיש את ההחמצה וחוסר הריגוש שבעבודה, וההרפתקן יראה את התמונות של הילדים ויחשוב, האם הוא לא מפספס משהו חשוב יותר.

אנחנו תמיד נמשיך להשוות את עצמנו אחד לשני, זהו היצר האנושי אך מה שכחנו בדרך?

שכחנו שליד כל מה שחסר יש כל כך הרבה שיש, עו"ד שכח שהוא מרוויח פי שלושה מהשכיר, השכיר שכח שהיציבות שלו תאפשר לו לצאת לפנסיה ולא יהיו לו דאגות גם אם יחלה או יוריד הילוך בעבודה, ההרפתקן שלנו שכח שהוא מגשים את החלומות של החברים שלו.

כשאנחנו רוצים לראות את עצמנו בצורה יותר טובה ונכונה חשוב שנתחיל לבחון את מה שיש לנו ולא את מה שחסר לנו כי תמיד מה שחסר, חסר.

ברגע שנתחיל להתמקד בכל הדברים הטובים ובכל ההישגים שלנו נרגיש הרבה יותר שלמים עם עצמנו, הביטחון העצמי שלנו עולה, הערך העצמי שלנו עולה ותחושת ההישגיות עולה.

כשאנחנו מסתכלים על עצמנו ובוחנים את כל ההישגים, אנחנו שווים הרבה יותר מאשר סכום כל הדברים אותם אנחנו רוצים.

שאלתם את עצמכם איך זה שיש אנשים שמרגישים שלמים עם עצמם רק לאחר מסע קניות בו רכשו עוד חולצה ומכנסיים ונעליים אותם הם בכלל לא צריכים?

לא טוב יותר להתחיל לעשות רשימה של מה שיש ולא של מה שאין?

בשלב זה, אני רוצה להציע לכם כמה הצעות להעלאת הערך העצמי שלכם. הצעות שברגע שתיישמו אותן תרגישו יותר שלמים עם עצמכם ותבינו קצת יותר טוב כמה אתם באמת חשובים.

  1. חישבו כמה חברות הביטוח היו צריכות לשלם אם חס וחלילה הייתם עוברים תאונה ומאבדים יד או רגל. כמה כסף אתם באמת שווים?
  2. חישבו לרגע עד כמה הייתם חסרים למשפחה שלכם אם הייתם נעלמים במפתיע לכמה שבועות. האם אתם מאמינים שהייתם בלתי מורגשים?
  3. עשו ספירת מלאי של כל ההישגים שלכם בלימודים, בעבודה, משפחה, ילדים. האם לכל החברים שלכם יש את אותם ההישגים?
  4. חישבו על האנשים להם עזרתם, בעבודה, משפחה, חברים, איך הם היו מסתדרים ללא עזרה זו?
  5. חישבו לרגע הפוך, במה החברים שלכם מקנאים בכם? באילו הישגים הם היו שמחים להתפאר?
  6. חישבו על אחד מבני המשפחה – אחד שאוהב אתכם ללא תנאי. עכשיו שימו עצמכם בנעליו, הסתכלו על עצמכם דרך העיניים שלו. איך אתם נראים?

כשתסיימו את ספירות המלאי תבינו שאולי יש כמה דברים מאוד גדולים שכבר עשיתם ושכחתם שעשיתם, תגלו שיש כמה בני משפחה שבלעדיכם לא יסתדרו, שאתם שווים הרבה מאוד כסף ושבמשך השנים השקעתם הרבה בעצמכם,

אולי אפילו תגלו במה החברים שלכם מקנאים בכם ותבינו, שיש לכם הרבה יותר סיבות לברך את עצמכם על מה שעשיתם עד היום  ותבינו שגם בדשא של השכן יש בורות וקרחות, אבל הדשא שלכם באמת שלכם.

 

רוצה לקבל עדכון כאשר יוצא מאמר חדש?

אודות אייל רחוביצקי

שלום, שמי אייל רחוביצקי, אני מרצה ומאמן בתחומי מכירות, תקשורת עסקית, תהליכי השפעה ושכנוע והתפתחות אישית ומוסמך כ: NLP Trainer & Master Practitioner במשך שנים רבות עסקתי במכירות, יועץ וניהול במגון משרות. אם מעניין אותך לדעת כיצד לקרוא אנשים בצורה עמוקה, ליצור תקשורת פתוחה וחיובית במהירות ולדעת להעביר מסרים ברורים כך שיבינו בדיוק את המסר. תתקשר יש לנו על מה לדבר 054-7405313

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *