מיומנות אחת שמשנה חיים שלמים 2


שלום לכולם,

בשבוע שעבר סיפרתי לכם על בחור ששינה את החיים שלו בזכות שיפור מיומנויות התקשורת שלו. היום אני אספר לכם איך, אנחנו יכולים לשנות את החיים שלנו, בזכות יכולות יצירת כימיה. תבינו מה הבסיס עליו עומדת המיומנות ואילו בעיות נפתרות מאליהן כאשר לומדים ליצור כימיה בצורה נכונה.

מהי כימיה?

כימיה הוא מצב בו יש לנו תקשורת חיובית ופתוחה עם אדם נוסף. אני לא מדבר על זה שאנחנו יכולים להגיד שלום ולחייך אלא ליצור חיבור עמוק ברמת תת המודע עם האדם שנמצא מולנו. ברגע שנוצרת כימיה עמוקה האדם מולכם מחובר אליכם, מעוניין לשמוע מה שיש לכם להגיד ואתם יכולים ליצור השפעה עמוקה יותר על צורת החשיבה שלו ובכך ליצור חיבור ארוך טווח לחיים שלו.

יצירת כימיה היא דבר טבעי?

כן, כל אחד יודע לייצר כימיה ברמה בסיסית בצורה אינטואיטיבית. יש אנשים אצלם המיומנות מתפתחת לאורך השנים והם יכולים להגיע לאחוזי הצלחה גבוהים מאד ויש מקרים בהם אנשים מצליחים ליצור את אותו תהליך עמוק של יצירת כימיה. הבעיה היא שזה קורה לעיתים רחוקות מדי ולא במהירות הרצויה וכאשר זה כבר קורה לא תמיד תדעו לזהות את הסימנים.

על מה מתבססת יצירת הכימיה ולמה היא הכרחית ליצירת קשר?

כימיה מבוססת על תהליך בו אני יוצר חיקוי של סממנים חיצוניים כמו שפת גוף, מקצב דיבור, רעיונות משותפים, עצמת קול ועוד. אני שואף ליצור מצב בו נוצר זיהוי מהיר של תת המודע של האדם אתו אני מדבר שאני ידיד ולא אויב.

אם יצרתי כימיה בצורה נכונה לפי המודל היא תהיה מהירה, תיווצר בכל פעם, ותוך כמה שבועות של תרגול תיטמע בהתנהגות שלי כך שלא אצטרך להשקיע מאמץ כדי לייצר אותה.

מה רצוי ללמוד לפני שנלמד ליצור כימיה?

 • לחדד את החושים שלנו: לצורך זיהוי נכון של המידע שלפנינו יש צורך בשיפור מיומנות זיהוי וקליטת המידע שנמצא מולנו כל הזמן.
 • לדעת לזהות מערכות ייצוגיות: כלומר, להבין באיזו צורה האדם אתו אנחנו מדברים מעדיף לקבל מידע, כדי שנוכל להתאים את עצמנו אליו.
 • לדעת לקרוא שפת גוף : כלומר, לזהות את הסימנים שתת המודע פולט ללא הפסקה ולדעת לפרש אותם בצורה מדויקת ככל שניתן.
 • לכבד את מפת העולם של כל אחד: אם כדי ליצור הזדהות אני צריך לחקות התנהגות, לפני זה אני חייב לכבד את צורת החשיבה של האחר ולו רק כדי ליצור הזדהות.
 • לשים את האגו בצד: אני ממוקד כלפי חוץ באדם אתו אני מדבר ולא במה שקורה אצלי בראש. לרגע אחד אני לא ממש חשוב אלא רק האחר.

איך זה מרגיש – ליצור כימיה?

כאשר נוצרת כימיה, באופן טבעי או מכוון, נרגיש הרגשה חמימה כלפי האדם אתו אנחנו מדברים, נרגיש שאנחנו מבינים אותו והוא ירגיש בדיוק אותו הדבר. נרגיש קירבה אליו כאילו הוא חבר שלא ראינו הרבה זמן ופתאום זיהינו אותו והוא ירגיש אלינו אותו הדבר. נקבל אור ירוק דרך שפת הגוף לדבר ולהעביר את המסר שלנו ונוכל להזות שהאדם השני קשוב לנו ושוקל ברצינות את המסרים אותם אנחנו מעבירים.

עם מי אתם מעדיפים לעבוד?

תחשבו לרגע על האנשים איתם אתם בקשר, משפחה, חברים, לקוחות, ספקים, מורים …. ואנשים בכלל.

יכול להיות שתעדיפו לעבוד עם אנשים שאיתם יש לכם כימיה, איתם לא צריך להתאמץ והעניינים זורמים בצורה טובה, איתם אתם מרגישים בנוח לדבר ולשתף?

עכשיו תחשבו על כל אותם האנשים שפגשתם ואיתם לא נוצר הקשר והחיבור עליו אני מדבר.

כמה הזדמנויות לחברים חדשים, ללקוחות נוספים, לקשרים, לעסקים היו מול העיניים שלכם כל הזמן ולא ידעתם לנצל אותן? יצירת כימיה עם האנשים איתם אתם מתקשים היום היא המקפצה וההזדמנות הגדולה שלכם לפרוץ מחסומים ולהתקדם בכל תחום בחיים.

טיפים ראשונים לצורך התחלה:

 • תתחילו להקשיב לצורה בה האדם מולכם מדבר, לקצב , לעצמה , להפסקות ושימו לב מה שונה ביניכם. תתחילו לצמצם את הפער ותראו שינויים.
 • תתחילו להשתמש בחלק מהביטויים הלשוניים שאומרים לכם ושימו לב כמה קל יותר לצד השני לקבל את המסר.
 • שימו לב להבדלים בשפת הגוף שלכם וצמצמו את הפער , תתחילו לעקוב אחרי חלק מהניואנסים של הצד השני ולפני שתשימו לב הוא יתחיל לעקוב אחריכם.
 • תתחילו להתלבש בצורה שתואמת ככל הניתן את הסביבה שלכם וכך תיצרו שייכות והזדהות מידית.

מקומות בחיים בהם שימוש בכימיה יכול ליצור את ההבדל:

 • כאשר אנחנו רוצים ליצור מערכות יחסים חדשות וחברים חדשים.
 • כאשר אנחנו רוצים לקוחות חדשים לעסק שלנו.
 • כאשר אנחנו רוצים יותר לקוחות שיעבדו אתנו לאורך זמן.
 • אם יש לנו חשש לגשת ולדבר עם אנשים חדשים.
 • כאשר אנחנו רוצים ליצור השפעה על הקרובים לנו , על המשפחה.
 • כאשר הילדים שלנו לא מקשיבים למסרים שלנו.
 • כאשר הבוס בעבודה לא מקשיב לרעיונות שלנו.
 • כאשר אתם עומדים מול קבוצה ומעבירים מסרים.
 • בכל סיטואציה בה אני עם אדם נוסף.

לסיכום: אם יש מיומנויות עליה אני ממליץ בלב שלם. מיומנות שתשפר את חייכם במובנים רבים זוהי המיומנות ליצור כימה בינאישית מהירה, עמוקה, ואפקטיבית.

על זה אתם לא תצטערו.

רוצה לקבל עדכון כאשר יוצא מאמר חדש?


אודות אייל רחוביצקי

שלום, שמי אייל רחוביצקי, אני מרצה ומאמן בתחומי מכירות, תקשורת עסקית, תהליכי השפעה ושכנוע והתפתחות אישית ומוסמך כ: NLP Trainer & Master Practitioner במשך שנים רבות עסקתי במכירות, יועץ וניהול במגון משרות. אם מעניין אותך לדעת כיצד לקרוא אנשים בצורה עמוקה, ליצור תקשורת פתוחה וחיובית במהירות ולדעת להעביר מסרים ברורים כך שיבינו בדיוק את המסר. תתקשר יש לנו על מה לדבר 054-7405313

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 מחשבות על “מיומנות אחת שמשנה חיים שלמים