איך גרי מנדלבאום בלש פרטי עוזר לנו להתגבר על פחד קהל וחרדה חברתית


 שלום לכולם,

בשבוע שעבר כתבתי לכם על איסוף מידע ועל הסיבות שבגללן חשוב ללמוד כדי להצליח. היום אני רוצה להסביר איך יניב פולישוק המשחק את גרי מנדלבאום בסדרות הפיג'מות וגרי מנדלבאום בלש פרטי עוזר לנו להתגבר על חרדות חברתיות.

פחד קהל, חרדות חברתיות וגם בעיות אחרות נוצרות כאשר אנחנו לא שולטים בצורה בה נשמע הקול הפנימי שלנו. אם הייתי מבקש מכם לחשוב לרגע אחד על משהו לא מוצלח שקרה לכם לאחרונה והייתי אומר לכם לנזוף בעצמכם באיזה קול הייתם משתמשים?

אני אסביר: כאשר אנו נזכרים באירועים מהעבר או חושבים על משהו שאנחנו רוצים מדי פעם אנחנו מדברים אל עצמנו. אם אנחנו חושבים לרגע על סיטואציות שקשה לנו בהם במקרים רבים נגלה שמעורב בהם דיבור עצמי בקול פנימי נוזף ולא נעים.

לדוגמה:

בחור צעיר שרוצה לגשת לבחורה ולדבר אתה אבל במקום לגשת מתחיל להסביר לעצמו שאין לו סיכוי והיא בטח לא מעוניינת או שיש לה חבר … ומוותר.

עובד בישיבה שבמקום לספר למנהל שלו איזה רעיון מצוין יש לו יתחיל לנהל עם עצמו דיאלוג שבו משכנע את עצמו שלא להגיד כלום כי אולי לא יחשבו כמוהו ויצחקו עליו ואז מוותר על הרעיון.

מרצה שצריך לעלות לבמה בעוד כמה דקות ומתחיל להריץ תסריטים בראש ולדבר אל עצמו בטון לא נעים ומחליש , אותו מרצה יתקשה לתפקד כאשר יעלה על הבמה.

מה הקשר לגרי מנדלבאום?

קודם כל יניב פולישוק משחק את הדמות של גרי מצוין, הוא מצחיק, מקורי ומוצא פתרונות מיוחדים לכל מני תעלומות "( או שמייצר כמה בעיות חדשות בדרך ) אבל תמיד מצחיק.

הילדים מכירים את השלב שבו גרי שומע משהו לא נעים ואין לו סבלנות ואז הוא מתחיל עם ה: ניניניני, ניניניני. הקול מצחיק והוא רומס את כל המשמעות השלילית והרצינית שאמורה הייתה להיות באותו שלב ואתה פשוט מתחיל לצחוק.

בפרק שיש כאן למטה ברגע שהמנהלת של בית הספר מתחילה לחפור לגרי הוא מתחיל וקוטע אותה עם הניניניני שלו. מי שלא מכיר מוזמן לצפות החל מהדקה השישית .

אם במקרה לא נפתח הסרטון ניתן ללחוץ על הקישור 

כאשר אני עובד עם מאומן ואני מבין שהוא משתמש בטון שלילי כאשר הוא מדבר אל עצמו אני עוזר לו לשנות את הקול הפנימי ואני מציע פעמים רבות להשתמש בקול של גרי.

המשמעות משתנה לחלוטין כאשר נשתמש בקול מהסוג הזה, במקום נזיפה זה יצחיק אותנו ואז מה שיקרה הוא שבמקום שנרד על עצמנו, פשוט נזנח את הדרך הזו כי זה מצחיק.

ברגע ששינינו את ההתייחסות שלנו, הסיטואציה השתנתה והרבה יותר קל לנו לעשות מה שצריך. יותר קל לקום ולדבר או לגשת או פשוט לעשות מה שרצינו.

אז קודם כל תודה לגרי ( ליניב ) ועכשיו איך נבצע?

  • קודם כל חשוב לזהות סיטואציה מהחיים בה זה קרה לכם
  • שבו בנוח ותיזכרו במקרה ושימו לב איך הקול הפנימי שלכם נשמע
  • שימו לב לתחושה הלא נוחה שמתפשטת ברגע שנשמע הקול הנוזף
  • עכשיו שנו את הצורה בה הקול הנוזף נשמע ושימו במקומו את הקול המצחיק של גרי
  • שימו לב איך התחושה משתנה ברגע שהחלפתם את הקולות
  • עכשיו קומו וקיפצו שתי קפיצות במקום ונערו את הידיים והרגליים
  • שימו לב עכשיו כשתחשבו שוב על אותו מקרה תיזכרו בקול המצחיק וזה ישעשע אתכם

מהניסיון שלי ושל הרבה אחרים הרבה יותר קל להצליח כאשר שמחים ומחויכים.

שמעתי לפני כמה שבועות מהורה של בחור צעיר אתו עבדתי על קושי חברתי שלאחר שלימדתי את הילד לשנות את הקול הפנימי ההתייחסות שלו לסביבה פשוט השתנתה והוא "פתאום" מגלה שיש לו יותר חברים וגם מצב הרוח שלו השתפר מאוד. מיותר לציין ששינויים כאלו כל אחד מאתנו יכול לעשות מתי שירצה. במהירות ובפשטות.

לסיום אני מציע לכם לקחת את התרגיל ולנסות אותו על משהו קטן בעצמכם.

 

רוצה לקבל עדכון כאשר יוצא מאמר חדש?

 


אודות אייל רחוביצקי

שלום, שמי אייל רחוביצקי, אני מרצה ומאמן בתחומי מכירות, תקשורת עסקית, תהליכי השפעה ושכנוע והתפתחות אישית ומוסמך כ: NLP Trainer & Master Practitioner במשך שנים רבות עסקתי במכירות, יועץ וניהול במגון משרות. אם מעניין אותך לדעת כיצד לקרוא אנשים בצורה עמוקה, ליצור תקשורת פתוחה וחיובית במהירות ולדעת להעביר מסרים ברורים כך שיבינו בדיוק את המסר. תתקשר יש לנו על מה לדבר 054-7405313

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *