האישה שבנתה מחדש את המוח מעוררת השראה בראש השנה 3


שלום לכולם

ראש השנה בפתח וכל הרשת מלאה באיחולי שנה טובה ותכניות דרבון לשנה החדשה. אז במקום לעזור לכם לבנות תכנית חומש שתכנס למגרה מהר יותר מהזמן שלקח לבנות אותה אני רוצה לקחת אתכם למקום של השראה.

מדי פעם אני נתקל בסיפור כזה או אחר על אנשים יוצאי דופן שעברו מאבקים אדירים למדו והיום מורישים את הידע שלהם לעולם. היום נתקלתי בסיפור מיוחד על אישה מיוחדת שנולדה עם פגמים במבנה המוח שלה וסבלה ממגוון רחב מאוד של בעיות.

בעיית התמצאות קשה, יכולת להבין מבנים וצורות תלת ממדיות, בעיות קשות בהבנה של השפה המדוברת והכתובה ועוד בעיה אחת מאוד קשה: סביבה רפואית שהסבירה לה שאין מה לעשות והיא צריכה להתרגל למגבלות שלה.

בתור ילדה צעירה היא הגיעה למצבים מאוד קשים והייתה ממש סכנה לעצמה. היא ניסתה להתאבד אחרי שהבינה שלא מסוגלת להצליח בכלום ולמזלה נכשלה גם בזה.

אחד הדברים המעניינים שקרו לה עם השנים הם שאחרי שנים רבות היא מצאה סיפור על אדם שחווה את אותם מגבלות ואז התחילה להבין מה פגום אצלה במוח והשני הוא שהיא היתה בת לממציא שלימד אותה שאם אין פתרון אנחנו צריכים להמציא אותו.

היא קראה על ניסוי שעשו בחולדות ואיך גירוי של המוח שלהם יצר מבנה מוחי חדש והחליטה לעשות ניסויים על עצמה.

במשך חודשים היא ביצעה תרגילים שמיועדים ליצור גירוי מוחי . היא התאמצה ויצרה מבנה מוחי חדש והתגברה על בעיה ספציפית. ברגע שהבינה מה הצליחה לעשות התחילה לעבוד על בעיות נוספות ולתרגל והיום אחרי שנים רבות היא מלמדת בבתי ספר איך ניתן להתגבר על בעיות ומספרת על הגמישות המדהימה של המוח שלנו.

אני ממליץ לקחת כמה דקות לראות ולשמוע אותה מספרת ואח"כ להמשיך בקריאה.

קישור לעמוד במידה והסרטון לא עולה :   http://youtu.be/o0td5aw1KXA

לשנה הבאה אני רוצה לברך אתכם שתיקחו השראה מהסיפור המדהים הזה ולא תוותרו על הדבר החשוב ביותר.

על עצמכם.

תחשבו לרגע, אולי היה חלום עליו כבר ויתרתם בגלל שזה קשה מדי או בגלל שהוא דורש זמן והשקעה?

אולי יש מיומנות עליה ויתרתם בגלל דבר ששמעתם או אמרו לכם?

יכול להיות שמדי פעם או אולי אפילו הרבה אתם מרשים לפחד לנהל אתכם במקום שתרגיעו אותו?

 תראו לאן ניתן להגיע כאשר מקדישים את הזמן והמאמץ ולא מוותרים עד שמגיעים לתוצאות.

בעבודה שלי אני נתקל במקרים רבים בהם אנשים חכמים וכישרוניים לא ממצים את הפוטנציאל שלהם בשל מגבלות מחשבתיות ובגלל מה שהסביבה אומרת או חושבת עליהם. אחד התפקידים שלי הוא לפרוץ איתם ביחד את הגבול הזה.

ראש השנה הוא תמיד זמן טוב להחליט לעשות משהו טוב עבור עצמכם אז אולי השנה תרשו לעצמכן לחשוב ולהעז לחלום על החלום שעליו ויתרתם?

אולי זה הזמן להלחם על אדם שחשוב לך וויתרת על הקשר אתו?

אולי זה הזמן לפתח תחביב שעושה לך טוב וויתרת עליו?

אולי זה הזמן להילחם במקום בו אמרו לך שלא תנצח?

אולי זה הזמן להפרד מהפחדים הישנים, להעז ולעשות.

אולי?

התשובות אצלך והן שם כבר זמן רב.

אז אולי השנה  נרשה לעצמנו לנצח.

  
רוצה לקבל עדכון כאשר יוצא מאמר חדש?

אודות אייל רחוביצקי

שלום, שמי אייל רחוביצקי, אני מרצה ומאמן בתחומי מכירות, תקשורת עסקית, תהליכי השפעה ושכנוע והתפתחות אישית ומוסמך כ: NLP Trainer & Master Practitioner במשך שנים רבות עסקתי במכירות, יועץ וניהול במגון משרות. אם מעניין אותך לדעת כיצד לקרוא אנשים בצורה עמוקה, ליצור תקשורת פתוחה וחיובית במהירות ולדעת להעביר מסרים ברורים כך שיבינו בדיוק את המסר. תתקשר יש לנו על מה לדבר 054-7405313

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 מחשבות על “האישה שבנתה מחדש את המוח מעוררת השראה בראש השנה