איזו KISS תהפוך את החיים שלך לפשוטים יותר ?


שלום חברים, בשבוע שעבר למדתם לשפר את היכולת שלכם לספר סיפור מעניין והיום מודל KISS  המודל שעוזר לך לעשות דברים בצורה פשוטה ולהצליח יותר.

אם ניגש ישר ולעניין K.I.S.S או Keep It Simple, Stupid.

מתוך ויקיפדיה:

KISS "הם ראשי תיבות באנגלית של הביטוי "Keep It Simple, Stupid" (בתרגום חופשי: תשאיר את זה פשוט, טמבל), הביטוי היה עקרון מנחה של צי ארצות הברית מ־1960, ונשאר פופולארי עד 1970, הוא הוטבע על ידי המהנדס האוויריקלי ג'ונסון. זהו עיקרון בפיתוח מערכות ומוצרים הקורא לחתירה לפשטות מרבית בעיצוב המוצר, תוך ביטול כל מורכבות שאינה חיונית, ושכל מורכבות מעבר לנדרש רק תזיק "

קישור לערך המלא

לכולנו יש נטיה לסבך דברים מעבר לצורך:

  • אנחנו הרי חייבים לחשוב על כל מה שעשוי להסתבך
  • אנחנו מרגישים צורך להתכונן הכנה משמעותית לפני כל אירוע חשוב
  • אנחנו מנסים להסביר לאדם אחר משהו ברור כשמש ופוצחים בנאום שלא נגמר
  • אנחנו צריכים לשכנע ומשתמשים במילים מפוצצות
  • ולמעשה אם חושבים על זה סיבוכיות יתר נמצאת כמעט בכל מקום.

הציור המושלם:

ג'וטו די בונדונה   צייר ואדריכל איטלקי שחי לפני 700 שנה הדגים  את העקרון:עיגול אדום

מתוך ויקיפדיה: "לפי אחד הסיפורים, רצה האפיפיור בוניפקיוס השמיני להעסיק את ג'וטו, ושלח שליח אל האמן. השליח ביקש מג'וטו ציור שיוכל להציג לאפיפיור, כדי להוכיח את כשרונו. ג'וטו חייך ולקח פיסת נייר, טבל את מברשתו בצבע אדום, הצמיד את זרועו לצידו ובתנועה אחת של פרק כף-ידו צייר עיגול מושלם. ג'וטו נתן ציור זה לשליח, שבהה בו כלא-מאמין. "האם זה הציור היחיד שאקבל?", שאל השליח. ג'וטו ענה, "זה די והותר. שלח ציור זה וראה אם יובן".

מה זה אומר לנו לגבי חיי היום יום ?

  • שכאשר אנחנו מסתבכים ומסתבכים אולי כדאי לעצור ולחשוב האם יש דרך קצרה וטובה יותר לעשות בדיוק אותו הדבר.
  • אם אנחנו מנסים להסביר, אין צורך בהסברים ארוכים ומסובכים, אם נצליח לפשט החומר יובן.
  • אם אנחנו מנסים להרשים אדם בחכמתנו הרבה, זה לא יועיל אם נשתמש במילים לועזיות מקצועיות ככל שיהיו, הן רק גורמות לתסכול ולחוסר רצון להקשיב לנו.
  • שלפעמים כדי לא לסבך צריך פשוט לקום ולעשות. אני לא מכיר אדם שסיים פרויקט משמעותי בלי שעשה משהו בנידון. תכנון זה טוב אך במידה.
  • שכאשר אנחנו מחפשים פתרונות מאוד מורכבים לבעיות פשוטות אנחנו רק מחמירים את הבעיה.

אני יכול לספר לכם שככל שאני מלמד יותר, כותב יותר ומאמן יותר אני מגיע למסקנה שאם אני מפשט הרעיונות ואת התרגילים הלקוחות שלי מצליחים יותר. זו הסיבה שהיום אין לי עצות או מרשמים ארוכים אז פשוט תפשטו.

ולסיום אני שולח kiss2


אודות אייל רחוביצקי

שלום, שמי אייל רחוביצקי, אני מרצה ומאמן בתחומי מכירות, תקשורת עסקית, תהליכי השפעה ושכנוע והתפתחות אישית ומוסמך כ: NLP Trainer & Master Practitioner במשך שנים רבות עסקתי במכירות, יועץ וניהול במגון משרות. אם מעניין אותך לדעת כיצד לקרוא אנשים בצורה עמוקה, ליצור תקשורת פתוחה וחיובית במהירות ולדעת להעביר מסרים ברורים כך שיבינו בדיוק את המסר. תתקשר יש לנו על מה לדבר 054-7405313

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *