לא היה שם רעיון, ואולי אפילו יותר.


שלום כולם,

בפעם האחרונה שוחחנו על אמונות מגבילות ועל מחסומים שאנחנו שמים לעצמנו בדרך להצלחה. בסיפור היום יש דוגמה לאדם שמצא את הפתרון למחסום שלו.  

 הוא ישב שם בחדר, מתופף בעצבנות על תיק המסמכים שלו, לקח עוד לגימה מהמים שהמזכירה הביאה לו ולקח נשימה עמוקה. הפגישה הזו יותר מדי חשובה בשביל לבזבז אותה. הוא קבע אותה לפני חצי שנה ומאז קרו כל כך הרבה דברים.

זה התחיל לפני שנתיים, היה לו רעיון מדהים לסטארט אפ והוא נשאב לתוכו לחלוטין, ההורים עזרו לו ונתנו לו את השקט שהיה צריך כדי להשקיע את הכול בלימוד, בפיתוח ובבניית הרעיון.

בהתחלה הכול היה ברור לחלוטין, יש לו רעיון מדהים, כל  מי ששומע אותו ירצה להיות בו חלק. בשביל להתחיל היה זקוק לזמן וכמה אלפי שקלים, אותם הוא גייס מההורים. אחר כך אמר לעצמו, הכול יהיה פשוט כי הרעיון באמת מדהים, הוא ימכור את עצמו.

אחרי חצי שנה אב הטיפוס היה מוכן, הוא עבד כבר על תכנית עסקית והתחיל ליישם, מתרוצץ בארץ, יושב בבתי קפה עם אנג'לים, מחפש משקיעים מוסדיים , משקיע שעות באיתור כסף וקביעת פגישות ו… כלום.

אם היה לו $ על כל טלפון שחייג, כבר היה לו את הכסף לשלב הבא, חשב לעצמו. מה עוד אני יכול לעשות , משהו פה ממש לא עובד, וזה לא שהוא לא ידע איך לדבר, הוא חכם ומוכשר, כבר אמרנו, והרעיון מדהים. אחרי עוד כמה חודשים כבר היה על סף קריסה , רעיון רעיון, אבל כלום לא מתקדם, עוד מעט מישהו יקום ויוציא את הפטנט שלו לפניו.

רעיון לא שווה כסף

באחד הימים זה קרה , שיטוט סתמי באינטרנט בשעת הקטנות של הבוקר הוביל אותו למאמר על יצירת "כימיה בסביבה עסקית", הוא קרא אותו במהירות והמשיך, במאמר הבא קרא " איך תדע להעביר את המסר שלך בצורה עקיפה כך שיכנס ללא התנגדות" .אחר כך נחשף למאמר על שפת גוף ואז נפל לו האסימון " אף אחד לא לימד אותי איך לנסח את המסר שלי, איך להציג אותו מול אנשים! ".

משהו בפנים זעק " זה בדיוק מה שאני מחפש ". בבוקר הוא הלך לחנות הספרים ומצא שלושה ספרים בנושא שפת גוף, תקשורת בין אישית והעברת מסרים, קנה אותם ויצא. בדך חזרה הוא פגש את שמוליק. שמוליק  היה חבר מהלימודים, כבר שבע שנים לא ראה אותו. הוא דווקא שמע ששמוליק מצליח לא רע בשנים האחרונות וחשב "כמה מפתיע לפגוש אותו פתאום" . שניהם שוחחו ליד החנות והחליטו לשבת לקפה ביחד.

שמוליק שראה את הספרים, שאל על מה מדובר. לאחר כמה דקות של סיפורים והסברים שמוליק שאל " אתה השקעת יותר משנה במחקר ופיתוח של הרעיון שלך, עשרות פגישות ואלפי שיחות טלפון, אתה לא חושב שהגיע הזמן שתשקיע באמת, שתלמד כמו שצריך", ואז שתק . "ספר ייתן לך את הקווים הכללים אבל הוא לא יגיד לך מה להגיד ואיך לעמוד , ספר לא ייעץ לך אך להציג את עצמך ואת הרעיון המדליק שלך, ועוד חצי שנה שתבזבז שווה הרבה מאוד כסף".  זה הרגיש בדיוק כמו סטירת לחי, ושוב היה שקט. שמוליק אמר " קח את עצמך ברצינות , קח קורס משמעותי ותפתח את עצמך" הוא נתן לו את מספר טלפון של מי שלימד אותו את הדברים האלה והלך. מאז הכול השתנה.

בשנה האחרונה הוא למד, התנסה, תרגל ופיתח את יכולות התקשורת שלו, פתאום נוצרו לו חברים חדשים, פתאום התחיל לקבל הנחות בחנויות גם כאשר לא ביקש. הוא השקיע הרבה מאמץ , הרבה שעות בתרגול והתנסות אבל…

עם 100,000$ השקעה ראשונית שקיבל לפני חצי שנה ועם תכנית עסקית ויכולות עסקיות משופרות הוא יכול לראות את האור בקצה המנהרה. הרעיון סוף סוף הופך ליותר מרעיון טוב ומתקרב לחלום שלו.

"The manager will see you now"  אמרה המזכירה של מנהל קרן הון הסיכון והוא התאפס, התיישר, התמתח, חייך חיוך רחב והרגיש את ההרגשה הטובה מתחזקת, זה רגע האמת, או כמו שאומרים בוול סטריט “Its Money Time”.

 

רוצה לקבל עדכון כאשר יוצא מאמר חדש?


אודות אייל רחוביצקי

שלום, שמי אייל רחוביצקי, אני מרצה ומאמן בתחומי מכירות, תקשורת עסקית, תהליכי השפעה ושכנוע והתפתחות אישית ומוסמך כ: NLP Trainer & Master Practitioner במשך שנים רבות עסקתי במכירות, יועץ וניהול במגון משרות. אם מעניין אותך לדעת כיצד לקרוא אנשים בצורה עמוקה, ליצור תקשורת פתוחה וחיובית במהירות ולדעת להעביר מסרים ברורים כך שיבינו בדיוק את המסר. תתקשר יש לנו על מה לדבר 054-7405313

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *