איך נשפר את ביצועי המוח תוך 2 דקות? 2


חופשה ב2 דקות

שלום חברים,

בפעם האחרונה שוחחנו על נושא ההצגה העצמית שלנו. היום אני רוצה לדבר על בעיה שחוזרת על עצמה כמעט אצל כולנו. העבודה והחיים מכניסים אותנו לקצב עבודה גבוה ואנחנו לא מצליחים לשחרר את המתח.

זה כואב ופוגע בנו באופנים רבים ולכן חשוב גם לך לדעת איך לקחת פסק זמן קצר וממוקד שישפר את התוצאות שלך. השיפור ברגיעה ובמיקוד מביא אותנו לעבודה יותר מדויקת ואיכותית, לקבלת החלטות טובות יותר  והופך אותנו לאנשים שיותר נחמד להיות בסביבתם. איך בדיוק לעשות את זה נקרא בהמשך.

יוסי( שם בדוי ) הגיע אלי כאשר הוא מדווח על מתחים גבוהים שמלווים אותו לאורך כל היום ובלילה, קושי לישון וקושי לתפקד ברמה שהוא רגיל. " אם רק יכולתי לקחת חופש " אמר לי ונאנח. הוא לא יכול היה לצאת לחופש, זו שיא העונה מבחינתו ועצם זה שהצליח להשתחרר מהעבודה ולהיפגש איתי היה כרוך בתמרונים. "אני מבין שאני חייב לנוח אבל אני פשוט לא מצליח", אמר ושוב נאנח. בשלב הזה התחלתי לספר ולהסביר ליוסי על התהליכים של ההעמסות המידע שהוא חווה ואיך זה משפיע על התפקוד שלו ועל הריכוז.

לימדתי את יוסי כמה דברים קטנים:

  1. לרשום את המשימות שעליהן הוא עובד כדי לשחרר מקום בזיכרון שלו
  2. לפנות לעצמו כל יום בבוקר כמה דקות כדי לארגן את המחשבות ואת הלוז
  3. לדאוג לסדרי עדיפויות ולדעת לוותר על חלק מהמשימות הפחות חיוניות

                    והדבר הכי חשוב: איך להכנס לרגיעה תוך שתי דקות.

למה כל כך חשוב לדעת להירגע?

כאשר אנחנו נמצאים בשגרת היום שלנו אנחנו חשופים להפגזה בלתי פוסקת של ידע, התראות ועדכונים. הכול חשוב, מה שקורה בחדשות, בכלכלה, מה עם הילדים, האם הלקוח הפקיד את הצק ומה שלום אשתך ובעצם הכול כל כך חשוב וכל כך עכשיו.

המוח שלנו כדי להתמודד עם כל המידע , ההתראות, העדכונים מרים את ההילוך, נכנס לקצב פעולה גבוה, שורף הרבה אנרגיה , פחות ממוקד ומתעמק ומנסה לתת את הפתרונות בשליפה המהירה ביותר. הבעיה היא שהשליפות והתשובות שאנחנו נותנים הן לא הטובות ביותר.

בנוסף אנחנו חיים ביותר מדי לחץ ומתח, המתח הזה יושב ומצטבר במערכת העצבים שלנו ומפריע לנו לייצר את התוצאות אליהן אנחנו רגילים ולהן אנחנו מצפים.

שלא יהיה לך ספק , הוא פוגע גם בבריאות שלך!

איך לקחת שבוע חופש ולדחוס אותו לשתי דקות?

אם הייתם יכולים עכשיו לזרוק הכול ולנסוע לטיול על החוף, בלי העבודה, הילדים, בלי המתח … הייתם עושים את זה?

אתם חושבים שאחרי חופש של שבוע יותר קל לכם לתת את התשובות לשאלות עליהן לא מצאתם את הפתרון?

כאשר אנחנו לומדים להירגע ולומדים לבצע את התהליך בצורה שיטתית ועקבית נוצר תהליך למידה מאוד מעניין: הגוף שלנו לומד לשייך את התחושה לתהליך ולכן לאחר מספר פעמים התהליך יקרה יותר ויותר בעצמה ודי מהר מפסיק שתחשבו על זה שאתם צריכים להירגע וזה פשוט יקרה.

אבל קודם נלמד איך?

הדרך המהירה ביותר שנבדקה ומובילה אותנו לרגיעה ( למצב α ) היא לבצע נשימות מדודות ואיטיות, זה בצורה מהירה מאוד מרגיע את הגוף שלנו, מכניס חמצן ומאותת לו שניתן להוריד הילוך.

אני רוצה להציע דרך מעט יותר עמוקה וסדורה:

  1. נמצא מקום שבו לא יפריעו לנו בחמש הדקות הקרובות.
  2. נשב בנוח נשים את הידיים על הברכיים ונניח את כפות הרגליים על הרצפה.
  3. ניקח נשימה עמוקה ונחזיק אותה שניה לפני שנתחיל לשחרר.
  4. כאשר נתחיל לשחרר את האוויר נספור באיטיות מ10 עד 0 כאשר קצב הנשימות איטי וקצב הספירה איטי זה אמור לקחת לנו 3-4 נשימות. נספור רק בזמן הנשיפה.
  5. מי שרוצה יכול גם לדמיין את הספרות יורדות מ10 עד 0 .
  6. כאשר סיימנו ניתן להישאר כך בשקט עוד דקה שתיים בעיניים פתוחות או עצומות ולתת לעצמנו להירגע.

מה עשינו בזה?

אפשרנו למוח שלנו לחזור למצב רגוע יותר בלי מתח ולחץ, הוא רגוע ומוכן לפעולה, מוכן לקבל מידע חדש, מוכן לענות על השאלות ( טוב מאוד למבחנים ) ובקיצור עשינו כיבוי והדלקה למוח שלנו.

מאוד מומלץ לבצע את התהליך הזה 2-3 פעמים ביום.

מומלץ להתחיל ולסיים את היום עם נשימות.

מומלץ לבצע את התהליך בכל פעם שאתם מרגישים שהמתח עולה ומפריע לכם.

יכול להיות שאפילו תגלו שלאחר "ניקוי הזיכרון" אתם הרבה יותר אפקטיביים. אני עשיתי את התהליך הזה בדיוק לפני שכתבתי את המאמר ולי זה מאוד עזר.

מי חוץ מכם יוכל להיעזר בידע הזה כדי שגם הוא יהיה יותר ממוקד, יותר רגוע ויותר אפקטיבי ?

חץ

 שתפו אותו כדי שידע

רוצה לקבל עדכון כאשר יוצא מאמר חדש?


אודות אייל רחוביצקי

שלום, שמי אייל רחוביצקי, אני מרצה ומאמן בתחומי מכירות, תקשורת עסקית, תהליכי השפעה ושכנוע והתפתחות אישית ומוסמך כ: NLP Trainer & Master Practitioner במשך שנים רבות עסקתי במכירות, יועץ וניהול במגון משרות. אם מעניין אותך לדעת כיצד לקרוא אנשים בצורה עמוקה, ליצור תקשורת פתוחה וחיובית במהירות ולדעת להעביר מסרים ברורים כך שיבינו בדיוק את המסר. תתקשר יש לנו על מה לדבר 054-7405313

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

2 מחשבות על “איך נשפר את ביצועי המוח תוך 2 דקות?