5 טכניקות לגיוון צורת הדיבור שידליקו כל שיחה רדומה


שלום חברים,

בשבוע שעבר למדנו כיצד להשתמש בשאלות ספח כדי ליצור עניין והסכמה והיום אני רוצה לחלוק איתכם כמה טכניקות לגיוון צורת הדיבור. טכניקות שיישומן ידליק מחדש כל שיחה רדומה.

זה לא ממש משנה אם אנחנו מנהלים שיחה עם חברים, מעבירים הרצאה או מנסים לשכנע לקוח, אנחנו חייבים להיות מעניינים. אחת הדרכים הקלות והמעניינות ניהול שיחה מעניינתליצור יותר מתח ועניין היא לדבר בצורה מגוונת ולשחק עם המקצבים. היום אני אתמקד בחמש דרכים בהן תוכלו להשתמש בקול שלכם כדי לעורר את השיחה.

קצת על מקצב ועל עניין

אחד הדברים הבולטים בשיחה רגילה היא כשרמת העניין יורדת כך גם יורד קצב השיחה. כאשר העניין עולה והטמפרמנט עולה גם הקצב עולה. בוודאי יצא לכם לראות אנשי מכירות צעירים וקופצניים שנורא מתלהבים ממה שהם מציעים לך ומנסים להסביר נורא מהר על מה הם מדברים.

אני מניח שגם יצא לכם להיתקל במקרים הפוכים בהם ניהלתם שיחה על נושא די משעמם. לאט לאט הקצב נהיה יותר ויותר איטי עד שלפעמים נדמה שהתחלתם לרחף בדמיון לאלף מקומות אחרים.

המטרה של הכלים שתלמדו היום היא ליצור גיוון ועניין ולמרות שיש שימושים מאוד מעניינים בהקשרים שונים כמו שימוש בקול כדי להרדים את המודע, לתת פקודות סמויות, להכניס לרגיעה ועוד המיקוד היום יהיה פשוט.

1. בניית מתח

אחת הטכניקות הקלות ליישום לבניית מתח היא להתחיל לדבר לאט, להגביר את קצב הדיבור ואז להפסיק לחצי שניה. שוב להתחיל לדבר לאט להגביר את הקצב ולהפסיק.

מה שתרגישו הוא יצירת מתח ועניין מוגברת ואדם שמאוד קשוב לכל מילה שתוציאו.

2. הפסקה מתודית

כאשר מנהלים שיחה קולחת ומרגישים שמאבדים לשנייה את האדם שמולנו פשוט נפסיק

נחכה כמה שניות ואז כאשר הוא חזר אלינו להמשיך. חזרה על תרגיל זה תיצור ציפייה להפסקות נוספות ולכן תמנע את המצב בו האדם מולכם מתחיל לרחף לו. היא גם גורמת אי נוחות מכיוון שהוא ידע שאתם מחכים לו שיתאושש מהריחוף. הוא ישתדל להיות יותר ממוקד כדי להימנע מהרגשת אי הנוחות שיחוש כאשר אתם הפסקתם וחיכיתם לו.

3. שימוש בקולות של אנשים אחרים

כאשר אתם מספרים סיפור, בדיחה או מצטטים אדם אחר ניתן להשתמש בגוון הקול שלו ובקצב שלו.

זה שובר את קצב השיחה, יוצר גיוון ועניין ואפילו מצחיק. כל הדברים האלו יצרו בדיחה, סיפור או כל שיחה ליותר מעניינת .

4. להתחיל לדבר ממש חלש

אחד הדברים המעניינים הם שכשאר אנחנו נדבר יותר חלש הצד השני יתאמץ כדי לשמוע. אם זו כיתה שמרעישה זה יכול לגרום להם להיות בשקט. אם מנהלים שיחה רגילה זה יעלה את רמת העניין.

5. להחסיר מילה באופן מכוון

אם אנחנו מדברים ומנהלים שיחה ומדי פעם מחסירים בכוונה מילה אחת שניתן להשלים בקלות. תת המודע של האדם השני ישלים אותה במהירות. המודע שלו יתחיל להיות יותר ערני כי לא ממש יהיה לו ברור מה בדיוק קורה ולמה מילים כאלו או אחרות נעלמו לו.

יצרנו פער , צרימה ( דיסוננס ) שהמוח שלנו צריך לסגור . זה מעורר ומדליק את המערכות.

 איך ליישם?

ההצעה שלי היא לקחת כל פעם כלי אחד ולראות כיצד אתם משלבים אותו בשיחה בלי להתאמץ יותר מדי. אחרי יום – יומיים שבהם תרגלתם וגיליתם שאתם משתמשים ומגיעים לתוצאות טובות תמשיכו ותתחילו לשלב כלי נוסף עד שתפנימו את כולם. בשלב הזה תוכלו להמשיך וללמוד כלים חדשים במאמר של השבוע הבא.


אודות אייל רחוביצקי

שלום, שמי אייל רחוביצקי, אני מרצה ומאמן בתחומי מכירות, תקשורת עסקית, תהליכי השפעה ושכנוע והתפתחות אישית ומוסמך כ: NLP Trainer & Master Practitioner במשך שנים רבות עסקתי במכירות, יועץ וניהול במגון משרות. אם מעניין אותך לדעת כיצד לקרוא אנשים בצורה עמוקה, ליצור תקשורת פתוחה וחיובית במהירות ולדעת להעביר מסרים ברורים כך שיבינו בדיוק את המסר. תתקשר יש לנו על מה לדבר 054-7405313

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *