שש העצות שקיבלתי כעצמאי


שלום לכולם,

היום אני רוצה לחלוק אתכם שש עצות פשוטות וחכמות שקיבלתי בתחילת דרכי כעצמאי.

לפני שבוע פגשתי את ליאור ברקן כדי לשוחח על פעילויות משותפות שלנו.

ישבנו בקפה שני בנווה שאנן ושוחחנו על התקדמות הקורסים ואז ליאור אומר לי" אני רוצה לתת לך שש עצות  כעצמאי מתחיל, דברים שאתה לא עושה עד היום" . כמובן שאמרתי לליאור " קדימה" ואלו העצות:

1. תעשה כושר. ולא פעם בשבוע.
2. תשמור על שעות שינה.
3. תקבע מסגרת ושעות עבודה.
4. תקפיד על אוכל: בזמן, בכמות, באיכות ולא רק ג'אנק פוד.
5. להתרגל: אין יום בלי סגירת עסקה.
6. תקפיד להרוויח כל חודש יותר מהחודש הקודם.

           נשמע פשוט, נכון?

זה נכון ופשוט וגם נותן מסגרת שמכבדת שלושה דברים חשובים:

1. שמירה על הגוף.

2. שמירה על הנפש.

3. שמירה על העסק.

משמעות שמירה על כושר:

שמירה על כושר תורמת בהמון תחומים. אתה בריא יותר, חזק יותר, עמיד בפני מחלות, מתאושש מפציעות מהר יותר. פשוט יותר לשמור על משקל תקין, על אנרגיות מאוזנות וברמות גבוהות יותר. הביטחון העצמי שלך עולה, קצב חילוף החומרים עולה וגם היכולת לבצע משימות.

אתה נראה טוב יותר ולכן רוצים לעשות אתך יותר עסקים (במיוחד כשאתה עוסק בפיתוח אישי). הכושר יעזור לך לעמוד במשימות עסקיות ולשמור על הריכוז וכך תשיג תוצאות גבוהות יותר. בשורה התחתונה, להיות בריא ישמור על העסק שלך.

אתה נותן דוגמה לילדים ולמשפחה ונתפס כיותר מצליח ( ולכן יותר מצליח ) ויותר נחשק. חברתך נעימה יותר ושלא נדבר על הנחירות…

מסגרת שעות שינה:

לכאורה, שמירה על מסגרת שעות השינה מאוד קלה. אני קם בבוקר עם הילדים והולך לישון בשעות קבועות בדרך כלל. אבל מה קורה כשלא? חוסר שעות שינה לאורך זמן פוגע משמעותית בתפקוד החשיבה שלנו, הראש עובד לאט יותר ופחות חד. סובלים מכאבי ראש ורצים לשתות יותר קפה ( ועל זה לא צריך להרחיב ).

מבחינה אנרגטית יש ירידה באנרגיה  ומבחינה עסקית אתה לא נותן 100% ואז גם לא תקבל 100%. לקום בצהריים וללכת לישון מאוחר זה נחמד ומאוד מזיק. מהר מאוד אתה יוצא מהמעגל של האנשים הנורמאטיביים וחי בשעות אחרות. אתה לא זמין בשעות שמצפים ממך ובלילה אתה יותר חשוף לגירויים ולאבדן זמן.

מול המשפחה ומול הלקוחות שלך זה לא טוב ולא בריא.

לקבוע מסגרת עבודה:

עד כמה קל להגיד: אני עובד ומביא כסף ולכן כל עבודה היא חשובה. מהר מאוד קל למצוא את עצמך עובד עד הלילה ומבקר בבית מדי פעם. לאורך זמן זה יכול להרוס את כל מה שאתה מנסה לבנות. בית חם ויציב קיים כשאתה שם. כשאתה לא שם הבית יציב וקיים אבל אתה לא חלק ממנו.

לפני שנים ספורות כשעבדתי במכירות בבית השקעות התחלתי את היום בשבע וחצי (אחרי שהורדתי את הילדים בגן ובבית הספר ),חוץ מימים שבהם נסעתי למרכז ואז יצאתי מהבית לפני שש בבוקר.

סיימתי את ימי העבודה בין השעות שבע ועשר בערב ולעיתים מאוחר יותר. מיותר לציין שדי מהר הפסקתי לעשות כושר, לאכול מסודר, לראות את הילדים ליותר מכמה דקות ואת אשתי הייתי פוגש בסוף השבוע. הספיקו לי כמה חודשים להבין שאני לא יכול להמשיך בעבודה כזו וכך שני הצדדים הפסידו, אני הפסדתי מקום עבודה טוב והם הפסידו אותי.

כעצמאי אני קובע את השעות ולכן אחראי לייצר את פרקי הזמן הנדרשים לעבודה, לספורט , למשפחה, ללמידה, לבילוי ולכל הדברים החשובים כדי לא לשחוק את עצמי ולא לוותר על המשפחה ועל עצמי.

להקפיד על אוכל:

בזמן: לאכול מסודר ובשעות קבועות ( כל 3-4 שעות ) עוזר לשמר רמת אנרגיה גבוהה, שומר על חילוף חומרים גבוה. עוזר לריכוז ולשמירה על מסגרת.

באיכות: לא לאכול שטויות, חטיף איננו תחליף לארוחת בוקר ושווארמה טוב לאכול מקסימום פעם בחודש. לשמור על מה שאתה מכניס לגוף חשוב מאוד. לא תחשוב לשים שמן קנולה במקום שמן בלמים במכונית שלך וגם לא תתדלק סולר במקום בנזין. אז למה להכניס לגוף שלך את כל הזבל , אתה לא שווה יותר מהמכונית?

בכמות: לאכול במידה, לא מעט מדי כי האנרגיה הנדרשת לעבודה ולעשיה חייבת להגיע דרך המזון ולא יותר מדי כי הצמיגים של הרכב יותר סקסיים מהצמיגים שלך.

אין יום בלי סגירת עסקה:

מהיום אני משלם לי את המשכורת, אני לא יכול לסמוך על אף אחד שינדב לי כסף. יש מחויבויות, צרכים, ילדים, דירה ומה לא. חשוב להרגיל את עצמך לא לוותר ולהכניס בכל יום כסף.

המח שלך צריך להתרגל לציפייה הזו לסגירת העסקה ולהתקדמות כדי שלא יישאר מאחור. שלא יתקע.

אם קורות תקלות מדי פעם, ניחא. אבל לאורך זמן חייבים לסגור עסקאות, אם אתה לא יודע איך, תלמד!

אם נצטט את שירו של אריק אינשטיין: " אתה חייב את זה לעצמך, אתה חייב למשפחה, אתה חייב לשפוך הרבה זיעה אז שלוש ארבע ולעבודה".

כל חודש להרוויח יותר מהחודש הקודם:

תתכנן, תחשוב, תלמד, תבנה תכנית עבודה ופעל.

חשוב ליצור ולשמור על מומנטום. העתיד חשוב לא פחות מההווה ולכן בנה תכניות מסודרות חודש שנה וחמש קדימה. חשוב לדאוג לזה שתתקדם כל הזמן, ככל שתצבור ידע , ניסיון, קשרים אתה שווה יותר ותפקידך להוכיח.

זו עצה שנשמעת טובה ויחד עם זאת קשה ליישום. יש שינויים בחיים, בסביבה העסקית ואצל המתחרים. לכן אתה חייב להיות כל הזמן בעניינים. כל הזמן בשליטה. כשהרוח משתנה שים לב ותדאג לנווט את הספינה למים בטוחים, אף אחד לא יעשה זאת בשבילך.

אלו העצות שאני קיבלתי, מי תרצה שישמע אותם חוץ ממני?

 

 

רוצה לקבל עדכון כאשר יוצא מאמר חדש?


אודות אייל רחוביצקי

שלום, שמי אייל רחוביצקי, אני מרצה ומאמן בתחומי מכירות, תקשורת עסקית, תהליכי השפעה ושכנוע והתפתחות אישית ומוסמך כ: NLP Trainer & Master Practitioner במשך שנים רבות עסקתי במכירות, יועץ וניהול במגון משרות. אם מעניין אותך לדעת כיצד לקרוא אנשים בצורה עמוקה, ליצור תקשורת פתוחה וחיובית במהירות ולדעת להעביר מסרים ברורים כך שיבינו בדיוק את המסר. תתקשר יש לנו על מה לדבר 054-7405313

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *